presskit.png

Organizer: Leveland Group Košice, Slovensko


Information

Dates: 15.08.2020 24.04.2021 30.10.2021


Contact

Web: www.games-crunch.com

Media/Business contact: info@games-crunch.com business@games-crunch.com

Social Media: Twitter Facebook Instagram LinkedIn Twitch ****Discord

🇸🇰 SLOVAK

Popis

Gamescrunch Košice je medzinárodná výstava hier a herných technológií, ktorá všetkým priaznivcom a nadšencom sveta hier ponúka unikátny zážitok vo forme spoločenskej udalosti pre širokú verejnosť. Po skúsenostiach s organizáciou herných akcií sme sa ako tím rozhodli priniesť novú koncepciu, ktorá podporí domácu hernú komunitu, herný vývoj a technológie, ktoré na Slovensku a hlavne v Košickom kraji vznikajú. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, herný priemysel má v našej krajine niekoľkoročnú tradíciu.Od vzniku prvých slovenských počítačov a prvých textových hier vo forme príkazov, sme sa za desaťročia presunuli k sofistikovaným RPG (Role Play Game) a iným hrám. Našim cieľom je ukázať, čo všetko sa na Slovensku odohrávalo už od prvého počiatku až po dnešnú dobu vo forme prednášok, workshopov, výstav, prezentácií, stánkov a prinesieme aj rôzne pohľady do budúcna.Samozrejme necheme zaostávať ani na svetovej úrovni a tak chceme domácu tvorbu prepojiť aj so zahraničnou tvorbou.

Feedback od návštevníkov:

"Som veľmi rád, že sa takéto akcie organizujú a že je takto možné dozvedieť sa niečo zaujímavé z game dev aj na slovensku, získať kopec zaujímavých informácií a niečo sa aj od druhých naučiť"

"Akcia ako taká vyborný nápad"

"Super iniciatíva rozbehnúť niečo nové na východe"

"Ďakujem za bohatú debatu"

"Na prvý ročník to bolo super"

"Myslím, že akcia bola veľmi dobrá. Pre náš maličký team to bola vynikajúca príležitosť odprezentovať svoju hru"

"Vďaka za Online Gamescrunch. Super že sa také čosi udialo"


🇬🇧 ENGLISH

Description

Gamescrunch is an international games and gaming technology festival held in Kosice, Slovakia each year. Event connects together game developers and public to spread the idea of game development throughout whole gaming and non-gaming community and bring them unforgettable experience. Visitors can discover, what is Slovak Games Industry about and what games were, are, and will be created through conferences, workshops, interactive expositions and so much more. With our skills in games industry and with years organizing events, we are trying our best to bring you the most immersive experience in Kosice, Slovakia's second largest city.

Feedback

"I'm really glad that events like this are organized and that there's an opportunity to get to know something interesting from gamedev alos here in Slovakia. It's great to obtain tons of new information and learn something from other devs."

"Event as whole, great idea"

"Great iniciative to run something new"

"Thanks for rich debate"

"For the first time, it was great"

I think, that event was really good. It was a great opportunity for our team to present our game."

"Thanks for Gamescrunch 2020 Online. It's great that something like this happened."

Powered by Fruition